ورود / عضویت

اى باغ آرزوهاى من! مرا ببخش که آداب نجوا نمى‌دانم

ظهور قائم آل محمد (عج) | انتظار | حجاب و عفاف

من یمنی هستم | I am Yemeni | أنا یمانی
0
فلسطین آزادت می کنیم …

فلسطین را می خواهم!

تمام خاکش را و حتی ذرّه ذرّه گرد و غبارهای نشسته بر گنبد مسجدالاقصی را از دست نمی دهم!

فلسطین را می خواهم! با تمام وجود فریاد می زنم: فلسطین را می خواهم! قدس را به من بازگردانید! سرزمین پیامبران را از زیر قدم های امت منفور موسی علیه السلام نجات دهید!

خوشه های زیتون، سال هاست که می گریند.

تمامیت وطن من، فلسطین، آن هنگام از دست رفت که بر سر میز مذاکره، آن چنان که تکه های کیک تولدشان را تقسیم می کردند، پاره پاره اش کردند.

من در فلسطین زاده نشده ام، شناسنامه ام فلسطینی نیست و عربی صحبت نمی کنم، ولی فلسطینی ام مگر فلسطین، وطن هر مسلمان آزاده ای نیست؟! مگر قدس، قبله گاه نخستین ما نبوده است؟

فلسطین را می خواهم! سنگ هایم را از کودکی ذخیره کرده ام تا آنها را به یکباره بر سر غاصبان وطن مقدسم فرو ریزم.

فریاد می زنیم؛ بلندترین فریادها، از گلوهای خشکیده و دهان های روزه دار، با قلم هایی لبریز از اراده: ما فلسطین را آزاد می کنیم. ما حقمان را از کاخ نشینانی که حتی صدایمان آزارشان می دهد، پس می گیریم؛ از آنها که پشت تانک ها، مسلسل ها، هواپیماها و سلاح های هسته ای پناه گرفته اند و با شعار مذاکره، حقوق بشر، سازمان ملل و نظم نوین جهانی هیاهو می کنند.

اما فریاد من همراه با میلیون ها فریاد دیگر، فریاد جوان سیاه پوستی از آفریقای جنوبی، دختری محجبه از ترکیه و مادری فلسطینی از اردوگاه «عین الحِلْوَه» همراه می شود.

فریادهامان اوج می گیرند و چونان پتکی بر سر غاصبان حق مسلم ما ـ فلسطین ـ فرود می آیند!

روزها می گذرد و ما همچنان فریاد می زنیم و مشت های گرده کرده مان را در هم می فشریم، بازوهایمان ورزیده تر می شوند و روزی تو را ای قدس، ای وطن! آزاد می کنیم تا آنگاه که یاری کننده مظلومان و گیرنده حق ستم دیدگان از راه برسد و نماز باشکوه رهایی را برای همیشه تاریخ در تو اقامه کند. و من می دانم آن روز، روز قدس خواهد بود!

  • دیدیگاه ها
  • بیشتر بخوانید
  • برچسب ها

دیدگاهی برای "فلسطین آزادت می کنیم …" درج نشده است.

بیشتر بخوانید

nextroid liveicon2.1.0