ورود / عضویت

اى باغ آرزوهاى من! مرا ببخش که آداب نجوا نمى‌دانم

ظهور قائم آل محمد (عج) | انتظار | حجاب و عفاف

من یمنی هستم | I am Yemeni | أنا یمانی
1
مسئولیت مادرانه …

#مادر و #پدر داشتند تلویزیون تماشا میکردند که مادر گفت: من خسته ام و دیگه دیر وقته میرم که بخوابم.
مادر بلند شد به آشپزخانه رفت و مشغول تهیه ساندویچ های ناهار فردا شد, سپس ظرف ها رو شست, برای شام فردا از فیریزر گوشت بیرون آورد, قفسه ها را مرتب کرد, شکرپاش را پر کرد, ظرف ها را خشک کرد و در کابینت قرار داد و کتری را برای صبحانه فردا از آب پر کرد.
پیراهنی را اتو کرد و دکمه لباسی را دوخت . اسباب بازی های روی زمین را جمع کردو دفترچه را سرجایش در کشوی میز برگرداند. گلدان ها را آب داد, سطل زباله اتاق را خالی کرد و حوله خیسی را روی بند انداخت.
بعد ایستاد و خمیازه ای کشید. کش و قوسی به بدنش داد و به طرف اتاق خواب به حرکت درآمد, کنار میز ایستاد و یادداشتی برای معلم نوشت, مقداری پول را برای سفر شمرد و کنار گذاشت و کتابی را که زیر صندلی افتاده بود برداشت.
بعد کارت تبریکی را برای تولد یکی از دوستان امضا کرد و در پاکتی گذاشت. آدرس را روی آن نوشت و تمبر چسباند. مایحتاج را نیز روی کاغذ نوشت و هردو رادر نزدیکی کیف خود قرار داد. سپس دندان هایش را مسواک زد.
پدر گفت: فکر کردم, گفتی داری میری میخوابی! !! و مادر گفت: درست شنیدی دارم میرم !! سپس چراغ حیاط را روشن کرد و درها را بست.
پس از آن,به تک تک بچه ها سر زد,چراغ ها را خاموش کرد, لباس های به هم ریخته را به چوب رختی آویخت, جوراب های کثیف را درسبد انداخت. با یکی از بچه ها که هنوز بیدار بود و تکالیفش را انجام می داد گپی زد. ساعت را برای صبح کوک کرد و شش چیز دیگر را به فهرست کارهای مهمی که باید فردا انجام دهد اضافه کرد. سپس به دعا و نیایش نشست.
در همان موقع پدر تلویزیون را خاموش کرد و گفت: من میرم بخوابم! و بدون توجه به هیچ چیز دیگری, دقیقا همین کار را انجام داد!!!

 

پ ن1: قدر مادراتونو بدونین, الکی نیست که میگن: #بهشت زیر پای مادراست.
پ ن2: خداوند مادران رو برای خانواده شون حفظ کنه .ان شاء الله.
پ ن3: بعضی از پدران بزرگوار در کارهای خونه کم لطفی میکنند..

 

قابل توجه پدران بزرگوار;
پیامبر (ص) به امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) فرمودند: بشنو از من آنچه را که به دستور پروردگارم می گویم! هیچ مردی نیست که در کارهای منزل به همسرش کمک کند ، مگر اینکه پاداش او به هر تار مویی که بر بدنش روییده باشد، ثواب یک سال عبادتی است که تمام روزهایش را روزه گرفته و تمام شب هایش را به عبادت ایستاده، شب زنده داری کرده باشد. و خداوند به او ثوابی می بخشد که به انبیای صابر خود مثل حضرت داوود و یعقوب و عیسی علیهم السلام بخشیده باشد.

 

البته فقط بعضی از پدران در این دسته قرار دارند ..!!
وگرنه همه ی مادر و پدرها ,طلا و مس خانواده هستند .

  • دیدیگاه ها
  • بیشتر بخوانید
  • برچسب ها

دیدگاهی برای "مسئولیت مادرانه …" درج نشده است.

بیشتر بخوانید

nextroid liveicon2.1.0